Vykurovacia rohož - základné informácie.

Priamo pod dlažbu inštalovaná vykurovacia rohož je najčastejšie používaným elektrickým podlahovým vykurovaním používaným v miestnostiach, ako sú napríklad kúpeľňa, WC, technická miestnosť alebo zádverie.

Vykurovacia rohož sa inštaluje do podláh v miestach, kde chceme dosiahnuť komfortnú teplú podlahu. Môžeme teda vykurovacie rohože použiť ako hlavný zdroj tepla (EKOHEAT MAT 160), ale aj na zabezpečenie príjemne teplej podlahy - na temperáciu (EKOHEAT MAT 90).

Vykurovacia rohož je určená na inštaláciu do flexibilného stavebného lepidla, na vykurovanie pod keramickú, alebo kamennú dlažbu. Vykurovacie rohože EKOHEAT MAT 90 je možné inštalovať aj do samonivelačnej hmoty pod vynilovú alebo plávajúcu krytinu.

ČO JE VYKUROVACIA ROHOŽ?

Vykurovaciu rohož tvorí tenký odporový vykurovací kábel pripevnený na sklenú tkaninu. Aj napriek tomu, že sú vykurovacie rohože EKOHEAT MAT tenké len 3,2mm, je vďaka použitým kvalitným materiálom zaistená bezpečná a spoľahlivá prevádzka.

Vykurovací kábel, vypletený na vykurovacej rohoži, je tvorený z vrchného plášťa a ochranného opletenia zaisťujúcich bezpečnú prevádzku. Vnútorná izolácia a vnútorných vodičov vyrobených technológiou volfrám-niklových drôtikov. Teplo je vytárené elektrickým odporom generujúcim sa na volfrám-niklových vodičoch vo vnútri vykurovacieho kábla. Vytvorená energia sa prenáša do podlahovej konštrukcie. Vykurovanie miestnosti je teda dosahované efektívne s takmer 100% účinnosťou.

VÝHODY VYKUROVACEJ ROHOŽE:

Aké sú výhody použitia vykurovacej rohože a prečo vybrať vykurovaciu rohož EKOHEAT MAT?

  • Efektívny a komfortný spôsob vykurovania
  • Priame kúrenie pod dlažbou s rýchlym nábehom teplôt.
  • Jednoduchá a rýchla montáž.
  • Bezpečná a bezporuchová prevádzka.
  • Dostupná cena.
  • Bezúdržbová prevádzka, žiadne ďalšie náklady na servis.
  • Tenké vyhotovenie 3,2 mm.
  • Vysoká odolnosť proti vysokým teplotám a mechanickému poškodeniu
  • Flexibilita.
  • Dlhá životnosť.

 

INŠTALÁCIA VYKUROVACEJ ROHOŽE PRIAMO POD DLAŽBU

Vykurovacia rohož inštalovaná do flexibilného lepidla alebo samonivelizačnej hmoty vhodnej pre podlahové kúrenie, je tým najjednoduchším spôsobom elektrického podlahového vykurovania do novostavieb aj rekonštrukcií. Inštalácia vykurovacej rohože EKOHEAT MAT priamo pod dlažbu, teda krytinu s vysokou tepelnou vodivosťou, zaistí rýchle nahriatie podlahy na požadovanú teplotu s miniálnymi prevádzkovými nákladmi.

Vykurovacia rohož EKOHEAT MAT je ideálnym riešením pre komfortný ohrev podlahy aj hlavné vykurovanie miestností.